Asztma
Az asztma a tüdőbe vezető főbb légutak – elsősorban a hörgők – krónikus gyulladásos megbetegedése. A hörgők simaizomzata felszaporodik és a tüdőben található sejtek fölös mennyiségben termelnek nyákot, ezáltal tovább fokozva a légutak szűkületét. Tünetei kisfokú nehézlégzéstől kezdve súlyos légzési elégtelenségig terjedhetnek.
Baba masszázs tanfolyam
A babamasszázs sokkal többet jelent a kicsinek a puszta testi örömnél vagy a fizikailag érzékelhető pozitív hatásoknál. Segít megőrizni egészségét, testi-lelki jólétét. A szülőnek pedig erősíti az önbizalmát, az anyai érzéseit. Az apák pedig lehetőséget kapnak arra, hogy babájukat masszírozva közelebb kerüljenek gyermekük szívéhez, ezzel elmélyíthessék a köztük kialakuló kötődést.
Baba-Mama torna
A Baba-Mama tornán az Édesanya együtt tornázik a babával.
Tartalmas időtöltés kis– és nagy babákkal együtt, jó hangulatban, kellemes zenével. Ez a közösen végzett tevékenység elmélyíti, és új színt hoz a baba és a mama kapcsolatának bensőségességébe. A gyakorlatok fejlesztik a babák mozgását, térérzékelését, figyelemirányítását, valamint jótékony hatással vannak a testi-lelki és szociális fejlődésükre.
Ferdenyak torna
A veleszületett ferdenyak szindróma a rémisztő neve ellenére a legtöbb esetben manapság nagyon jól és gyorsan kezelhető. Megfelelő felismerés, terápia és hatékony szülői bevonás esetén 90%-ban pár hónapos kezeléssel gyógyítható.
A veleszületett ferdenyak tartás a csípőficam és a lábtartási rendellenesség (pl.:dongaláb) után az egyik leggyakoribb születési rendellenesség.
Gerincferdülés
A gerincferdülésnek sokféle típusát különböztetjük meg. Egyik felosztás szerint az első csoportba azok a görbületek tartoznak, amelyek ismert eredetűek, pl. veleszületett csigolyafejlődési rendellenesség (félcsigolya, blokkcsigolya), izomdisszbalansz a gerincferdülés kialakulásának oka, a másik csoportba pedig azok a görbületek tartoznak, amelyeknek az oka ismeretlen (idiophatiás scoliosis), multifaktoriális hajlam kimutatható, de az egyértelmű ok nem ismert.
Hypotonia torna
Ha túl alacsony az izomtónus, petyhüdt, laza az izomzat, hipotóniáról beszélünk. Ez ilyen babák nem szeretnek mozogni, nehezükre esik a mozgás, hamar kifáradnak. Passzív mozgatáskor nem, vagy csak alig mutatnak ellenállást.
A hipotón izomzat tapintásra lágy, tésztaszerű, „szétfolyó” jellegű. A baba normál testsúly mellett is kövérnek, „pufóknak” tűnik, vagy sovány benyomását kelti az izomtérfogat csökkenése miatt.
Kismama torna
A torna a betöltött 12. héttől a kezelőorvos tudtával és beleegyezésével végezhető. A tornával elérhetjük, hogy a várandósság időszaka könnyű, kellemes, lehetőség szerint panaszmentes legyen, így a kismamák megfelelő fizikai státusszal, önbizalommal és jó közérzettel rendelkezzenek a szülés idejére.
Lökéshullám terápia
A fizikai energiák a gyógyászatban is jól hasznosíthatók. Ilyenek a lökéshullámok is. Lökéshullám-terápia alkalmazásakor az emberi testen kívül akusztikus energiát generálunk, amit célzottan, a környező szövetek károsítása nélkül a kezelendő területre vezetünk. A lökéshullámok a szövetekben elnyelődve gyógyító folyamatokat indítanak el.
Lymphoedema torna
Daganatos betegek esetében a műtéti beavatkozás, vagy akár maga a betegség többnyire a nyirokrendszer közvetlen vagy közvetett érintettségét is jelenti, ezért az ebbe a betegségcsoportba tartozók egyben potenciális nyiroködémásnak (lymphoedémásnak) tekinthetők.
Plexus Brachialis torna
Plexus brachialisnak hívjuk a kar mozgásaiért felelős idegek kötegét, mely a kulcscsont közelében helyezkedik el, és ennek sérülése következtében az ideg nyomás alá kerülhet, megsérülhet így működése zavart szenved.
Senior torna
Az aktív életmód megőrzése érdekében 55 év felett is nagyon fontos a rendszeres testmozgás. Gyógytornával megőrizhetjük az ízületek és izmok rugalmasságát. Csökkenthetőek a mozgásszervi panaszok ízületi fájdalmak. Számtalan belgyógyászati problémára is pozitív hatással van, pl.: osteoporosis, magas vérnyomás, II. típusú diabétesz.
Tartási rendellenességek torna
Tartáshibákról akkor beszélhetünk, ha a gerinc görbületei eltérnek a fiziológiástól, a medence dőlésszöge nő vagy csökken, a test súlyvonala nem a fiziológiás pontokon halad át, de az eltérés aktívan korrigálható, kezdetben még nincs maradandó elváltozás a csontos és lágyrész képletekben.